ЗАПУСТИМО СЕРЦЯ РАЗОМ

 

Razom у співпраці Smart Medical Aid започаткували проєкт “Запустимо серця Разом”. Його метою є популяризація навичок надання серцево-легеневої реанімації серед населення через тренінги та просвітницькі кампанії. Окрім тренінгів, проєкт буде забезпечувати автоматичними зовнішніми дефібриляторами найбільш людні місця в містах України.

Раптова зупинка серця з невдалою серцево-легеневою реанімацією (СЛР) є третьою по поширеності причиною смертності в розвинених країнах. При раптовій зупинці серця можливість вижити в позалікарняних умовах становить 2–10%.

У Європі та США щороку від раптової зупинки серця помирає 700 000 людей. Багато з цих життів можна було б врятувати, якби більше пересічних громадян мали навички проведення серцево- легеневої реанімації та дефібриляції.

 

В Європі та США час реагування служб екстреної медичної допомоги може становити до 6–12 хвилин. На жаль, в Україні час реагування в мирний час набагато довший. В умовах військових дій ситуація ще гірше, швидка може їхати 1-1,5 години. Після зупинки серця мозок починає відмирати через 3–5 хв через відсутність кровотоку.

Огляд курсу SMART Medical Aid Basic Life Support (BLS)

 

Курс BLS

 

SMART Medical Aid – це базовий курс першої домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Завдяки практичному підходу, впродовж 3-х годинного курсу, вдається охопити широкий спектр надзвичайних ситуацій. Цільовими учасниками курсу є пересічні громадяни, які не знають як надавати першу домедичну допомогу.

На курсі немає ні лекторів, ні уроків анатомії. Основна мета – сприяти впевненості в базових навичках рятування життя через веселий інтерактивний курс із практичним підходом до навчання. 4-етапний підхід до навчання, заснований на доказах, використовується в поєднанні з інтерактивними груповими дискусіями. Курс охоплює такі навички:

 

– Безпечна екстрена оцінка свідомості та дихання

– Серцево-легенева реанімація

– Вентиляція легень мішком AMBU

– Використання AED

– Коли зупинитися

– Перша медична допомога дітям та немовлятам

– COVID-19 та заходи безпеки

– Поперхування дорослого

– Поперхування дитини

– Поперхування немовляти

– Позиція відновлення

– Кровотеча: прості пов’язки

– Кровотеча: проникаюче поранення

– Кровотеча: імпровізовані пов’язки

– Кровотеча: імпровізовані турнікети

Завдяки інтерактивному та практичному характеру курсу учасники мають багато можливостей задавати запитання та повторювати навички, якщо їм потрібно.

 

Після завершення учасники сканують QR-код, щоб заповнити онлайн-форму оцінки, після чого їм надсилається сертифікат разом із 11-сторінковим ілюстрованим посібником у форматі PDF з усім, чого вони навчилися на курсі.

 

Поточний прогрес

 

З початку березня до 27 травня 2022 року ми провели 18 курсів SMART Medical Aid BLS, навчивши понад 100 учасників та провівши 6 курсів підготовки тренерів, із сертифікацією 34 тренерів.

 

Відповідність курсу та авторське право

 

Курс відповідає рекомендаціям European Resuscitation Council 2021 року щодо підтримки життя та травмування дорослих і дітей.

 

Курс разом із пов’язаним навчальним матеріалом розроблено Робом Далтоном, бакалавром DTN RN (Реєстрація: 12G1752E), досвідченим emergency nurse, зареєстрованим у Великобританії та інструктором загального курсу інструкторів RCUK (Resuscitation Council UK) та ALSG (Advanced Life Support Group), European Trauma Course, Advanced Life Support Course, European Paediatric Advanced Life Support Course, and Primary Trauma Care Course.

 

Курс передбачає вільне використання об’єктів авторського права. Команда використовувала послуги місцевого фотографа Ростислав Лужецький та волонтерів SMART Medical Aid для фотографій матеріалів курсу, а також фотографій із відкритим доступом.

 

Запрошуємо вас записатися на курс за телефоном: +38067 345 46 09